- Strona główna
- Szablony
- Szablon strony internetowej dla geodety #1 – Kontakt
Nowa strona internetowa dla geodety – Kontakt
Tak może wyglądać Twoja nowa strona internetowa – zakładka Kontakt
Uzyskaj wycenę
Zadzwoń do nas
Nasz adres e-mail
Adres
00-000 Koszalin
FAQ
Jakie są ceny waszych usług geodezyjnych?
W geodezji nie ma dwóch takich samych prac, dlatego każdy projekt wyceniamy indywidualnie. Nie wahaj się do nas zadzwonić lub napisać. Na wszystkie pytania odpowiadamy tego samego dnia.
Jak wygląda pomiar geodezyjny?
Sprzęt do wykonania pomiarów dobieramy w zależności od zlecenia i oczekiwanych rezultatów. Pomiar nie jest spektakularny, zazwyczaj przychodzimy we dwie, trzy osoby i na podstawie zebranych materiałów dokonujemy pomiaru.
Ile czasu trwa pomiar?
Wykonanie pomiaru geodezyjnego nie trwa długo. Oczywiście wszystko zależy od wielkości działki, którą mamy zmierzyć. Opracowanie wyników jest już bardziej pracochłonne. Niestety najwięcej czasu zabiera współpraca z Ośrodkami Dokumentacji Geodezyjnej.
Ile czasu zajmie przygotowanie mapy do celów projektowych?
Na przygotowanie mapy do celów projektowych składają się trzy etapy:
- pomiar w terenie, przy mniejszych zleceniach trwa zazwyczaj jeden dzień
- opracowanie wyników pomiaru, praca biurowa, która zajmuje kilka dni
- czynności wynikające z zapisów prawa oraz działania administracyjne. Urząd ma dwa tygodnie na wydanie niezbędnych materiałów, a następnie na przyjęcie gotowych pomiarów.
Podsumowując, całość prac zazwyczaj zajmuje od 6 do 8 tygodni, z czego nasza praca to 1 tydzień, a reszta przypada na działania urzędowe.
Jak się zabrać za podział działki?
Pierwszą czynnością spoczywającą na właścicielu działki jest pozyskanie wypisu oraz kopii mapy ewidencyjnej i zasadniczej dla nieruchomości podlegającej podziałowi. Po mapę należy udać się do Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Zazwyczaj mieści się on przy Starostwie Powiatowym lub Urzędzie Gminy. Dalsze czynności należą już do geodety, który w uzgodnieniu ze zleceniodawcą m.in. przygotowuje wniosek o podział, wstępny projekt podziału i mapę podziałową nieruchomości do decyzji.
Na których etapach budowy potrzebuję geodetę?
Geodeta będzie Ci potrzebny na samym początku, w trakcie i na końcu inwestycji budowlanej. Przed rozpoczęciem pierwszych czynności budowlanych geodeta będzie potrzebny do:
- uregulowania stanu prawnego nieruchomości – odtworzenie znaków granicznych w terenie, sprawdzenie służebności
- opracowania mapy do celów projektowych, która jest potrzebna projektantowi.
- tyczenia budynku – w dużym uproszczeniu jest to wskazanie budowlańcom w terenie punktów z mapy projektowej
Podczas budowy, geodeta regularnie przeprowadza pomiary kontrolne, aby upewnić się, że rozwijająca się konstrukcja jest zgodna z planem.
Na zakończenie projektu budowlanego przeprowadza się odbiór i pomiar powykonawczy. Celem jest finalna weryfikacja, czy zrealizowana inwestycja odpowiada projektowi. Uzyskanie zgodności w tej kontroli umożliwia oficjalne zakończenie prac budowlanych.
Kontakt z nami
Telefon
+48 123 456 789